بدلیل علاقه دانشجویان به حل مسائل معمایی و همچنین برای آمادگی بیشتر آنها برای حضور در مسابقات برخی از سایت ها مسابقاتی آزمایشی و رایگان به صورت آنلاین برگزار می کنند . مسئله های مطرح شده در این سایت ها عموما با داستان هایی جالب و متفاوت بیان میشوند که باعث جذب شما به سوال ها و همچنین ماندگاری بیشتر در ذهنتان میشوند . شما می توانید با الگوریتم نویس های مشتاق دنیا به رقابت بپردازید و توانایی و سرعت طراحی الگوریتم و برنامه نویسی خود را با آنها بسنجید .

سوالات مسابقه ها در آرشیو سایت ها باقی می مانند و شما میتوانید بغیر از ساعات تعیین شده برای مسابقات هم به حل آنها بپردازید . جواب هایی که ارسال می کنید به طور اتوماتیک توسط سیستم با ورودی های مختلف مورد ارزیابی قرار می گیرند و درست یا نادرست بودن آنها با جزئیات سریعا به شما اطلاع داده میشوند !

اگر برای سوالات طرح شده جوابی پیدا نکردید یا از الگوریتم خودتان راضی نبودید ، میتوانید پاسخ دیگر کاربران را مشاهده کنید و از ایده های آنها برای حل مسائل کمک بگیرید و با روش های متفاوت و ایده های جدید آشنا شوید. در واقع نباید سوالات را فقط برای اینکه می خواهید در مسابقه یا رقابتی شرکت میکنید حل کنید ، اگر به مسئله ها به عنوان یک تمرین ذهنی و سنجش برای قدرت الگوریتم سازی و ارائه راه حل برای مسائل نگاه کنید ، می توانید از هر کدام یک از جواب های داده شده به سوالات تجربیات زیادی را کسب کنید :)


از جمله سایت هایی که در این زمینه فعالیت خوبی دارند میتوان به موارد زیر اشاره کرد :